טיפים לרכישת לוח דיגיטלי

כשמגיעים לרכישה של לוח דיגיטלי, מתחילים ההתלבטויות הקשות והחוסר ידיעה של מה באמת אני צריך ומה באמת אני רוצה בלוח הדיגיטלי שלי לבית הכנסת. לכן, ריכזנו לכם פה מספר טיפים חשובים לפני ביצעו רכישה של לוח דיגיטלי לבית כנסת

מסך – טלוויזיה או מקצועי?

במסכים, ישנם שני סוגים של מסכים , סוג אחד זה טלוויזיה ביתית שרוכשים מחנויות החשמל ברחבי הארץ ויש את הסוג השני שהוא מסך מקצועי שאותו פוגשים בתחנות הרכבת ונמל התעופה (המסך אינו טלוויזיה).
יש לשים לב למספר נקודות חשובות שרצוי מאוד שיהיו במסך שלכם:

הפסקת חשמל

יש לדאוג שהמסך נתמך בפונקציה של הפעלה אוטומטית לאחר נפילה בחשמל ללא צורך לגעת בשלט, כך שבמידה והייתה נפילה בחשמל בשבת – המסך יחזור לפעולה באופן אוטומטי, במסכי טלוויזיה רגילים רוב הדגמים לא תומכים בכך, במסכים מקצועיים זה נתמך ללא כל בעיה.

כיבוי והדלקה אוטומטיים למסך

מסכים מקצועיים מאפשרים דרך התכנה של חברת משובץ להגדיר את שעות הפעילות של המסך לפי שעות התפילות בבית הכנסת , ובכך לחסוך לפחות ב 80% בצריכת חשמל לעומת מסך ביתי וגם לשמור על אורך החיים של המסך – מה שאין במסך ביתי האפשרות לא קיימת והמסך נאלץ לעבוד ללא הפסקה.

שעות עבודה תקניים של מסכי טלוויזיה.

המסכים בבית כנסת עובדים הרבה יותר שעות מהממוצע , מסכי טלוויזיה ביתיים עובדים בתקן 5/6 שזה אומר, זמן עבודה מקסימלי של עד 5 שעות ביום במשך שישה ימים בשבוע – לעומת זאת, מסכים מקצועיים עומדים בתקן 16/7 שזה אומר, זמן עבודה מקסימלי, של עד 16 שעות הפעלה ביום למשך שבעה ימים בשבוע. לכן התקלות במסכים ביתיים הם תכופות יותר, לעומת זאת במסכים מקצועיים מספר התקלות שואף לאפס!

בלוח דיגיטלי לבית כנסת , חשוב מאוד לשים לב למספר פריטים על מנת לקבל את המערכת הטובה והחזקה ביותר שתחזיק לנו לאורך זמן .

טמפרטורה

הטמפרטורות בבית הכנסת בקיץ בשעות הצהרים מגיעים לכדי 40 מעלות , המסכים הביתיים מסוגלים לעבוד בטמפרטורה מקסימאלית של עד 30 מעלות לעומת זאת מסכים מקצועיים יש להם מערכות קירור פנימית שזה מאפשר להם לעבוד גם בטמפרטורה של 40 מעלות ויותר ללא כל חשש.

זווית צפייה

מומלץ מאד שזווית הצפייה של המסך תהיה לפחות 178 מעלות על מנת שכל מתפללי בית הכנסת יוכלו לראות את המידע המוצג מכל זווית.

אחריות המסך מול היבואן

האם היבואן נותן אחריות על המסך גם במידה והמוצר מותקן במוסד ציבורי / בבית כנסת?
יש לשים לב כי ישנם יבואני טלוויזיות בארץ שלא מעניקים אחריות במידה ומסך הטלוויזיה מותקן במוסד ציבורי – לדוגמה יבואני LG. לכל מסך ישנו מונה שעות עבודה של המסך, שימו לב ישנם יבואנים שבודקים את מספר השעות של המסכים כשהם מגיעים לתיקון, במידה והמסך עבר את השעות הממוצעות לא יהיה כיסוי לאחריות !
יבואני מסכי טלוויזיה מספקים חלקים לתיקון המסך עד שלוש שנים, לאחר מכן לא ניתן להשיג חלקים לתיקון מסך הטלוויזיה אלא להחליפו בחדש.

  • לחברת משובץ ישנם כל הכלים הדרושים על מנת לספק לכם את המערכת המתקדמת בעולם בתחום בתי הכנסת עם סדרת המסכים של Samsung Professional Display המקצועיים שבנויים לעבוד שעות מרובות למשך שנים ארוכות ומותאמים לכיבוי והדלקה של המערכת כולה בשעת חוסר פעילות בבית הכנסת, כל זאת על מנת שהרכישה תהיה חד פעמית ומשתלמת ביותר עם שדרוגי תוכנה תמידיים.

 

מחשב:

כמו במסך – גם במחשב חשוב מאוד להקפיד על מספר דברים על מנת שהמחשב והמערכת כולה תפעל לאורך זמן בלי תקלות .

חשוב שהמחשב יתמוך בתקן של 24/7 שזה אומר – עבודה ממושכת במשך 24 שעות ביממה , 7 ימים בשבוע . 

לא מומלץ להשתמש במחשב נייד (לפטופ) – מחשב נייד מכיל בתוכו סוללה שאינה בנויה לעבוד במשך זמן רב ללא הפסקה – כמו כן גם המחשב הנייד עצמו אינו בנוי לעבודה בטמפרטורות גבוהות ושעות עבודה מרובות [הטמפרטורה של מחשב נייד מגיעה לעתים לכדי 50 מעלות חום בתנאי עבודה שגרתיים]

יש לדאוג שהמחשב נתמך בהפעלה אוטומטית לאחר הפסקת חשמל ללא מגע יד, כך שבמידה והחשמל פסק במהלך שבת או יום טוב , המערכת תתחיל את פעולתה באופן אוטומטי .

רצוי מאד שהדיסק הקשיח של המחשב יהיה מסוג SSD ולא מהדגמים הישנים שמתקלקלים לעתים תכופות יותר.

 

אחריות המערכת – התנהלות הלקוח מול היצרן או מול ספק הלוח ?

יש לשים לב כי ישנם חברות המעניקות אחריות יצרן* על המערכת – הדבר אומר שבמידה ומתרחשת תקלה בחומרה, הלקוח צריך לקחת את המערכת בעצמו לאחת המעבדות הפזורות בצפון הארץ/בדרום ולהתנהל בעצמו מול יבואן המחשב/המסך, הדבר גורם לטרחה מיותרת, לבזבוז זמן ולפעמים אף למריבות מיותרות.

חברת משובץ מעניקה אחריות של חברת משובץ על המערכות המתקדמות שלה והלקוח מתנהל ישירות מול החברה במידה ויש תקלה במערכת.